Богослужіння в день пам’яті всіх святих в землі Руській просіявших

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Сьогодні браття і сестри,Свята Православна Церква,вшановує пам’ять всіх святих в землях Святої Русі просіявших. Якщо ми звернемося до історії, то побачимо, що ще за часів князя Володимира була Русь Київська. Зараз вже немає тієї Русі,але є суверенні держави.Подвижники благочестя , які просіяли в той час і які прославлені в наш час є ходатаї перед Богом за кожну віруючу,хрещену людину.Поняття Святої Русі,більш немає ніде в світі крім слов’янських народів. Ми можемо сьогодні сказати і не погрішим, що святкуємо пам’ять святих угодників Божих які на Україні просіяли, ми не погрішим, якщо скажемо що сьогодні святкуємо пам’ять святих угодників Божих, які в Білорусії просіяли і в усіх слов’янських державах. Ми маємо Святого рівноапостольного князя Володимира,княгиню Ольгу,таких угодників Божих як Ярослав Мудрий, Борис і Гліб,і інших святих,яких пам’ять згадується і які увійшли в історію не просто як державні діячі, а які увійшли в історію, ще і як великі подвижники благочестя. Ті які утверждали Церкву Христову, віру Христову,на наших з вами землях. Кордони можуть змінюватися, змінюються покоління, але відчуття святості воно в крові у слов’янського народу. Його не можна іскоренити,ні гоніннями,ні стратами…Навіть,якщо людина від’їзджає з слов’янських земель за кордон,вона знайде там образок,маленьку ікону того чи іншого святого,подвижника благочестя чи Божої Матері, і буде взивати, молиться, тому що молитва-це стан який передається від батьків дітям.І ми сьогодні браття і сестри об’єднуємося через своїх подвижників благочестя , які є в кожному куточку світу. Їх можна перераховувати дуже і дуже довго.Сьогодні ми і преподобних отців Києво-Печерських,вшановуємо тому що Лавра це є колиска православ’я, адже із гір Київських від святого апостола Андрія Первозванного просіяла благодать Божа на святих київських горах, і вже звідти пішли подвижники благочестя по всіх слов’янських землях, і навіть по всьому світу.Зараз ми маємо такі великі святині як:Святогорська лавра (Иоанн Затворник), Афон, і Почаїв (Іов і Амфілохій),Бердянських новомучеників і сповідників Віктора, Михаїла та Олександра,дивовижного угодника Божого наших часів, який ніс свій послух Китаї (м. Шанхай), і в Західній Європі і в США (Сан-Францисско) – це Святитель Іоанн Шанхайский и Сан-Францисский чудотворець, який був родом із села Адамовка Харківської губернії (нині Донецька область),можемо згадати і Миколая Японського, якого називають апостолом Японії, Інокентій Іркутський, і Святителя Тихона патріарха.Задумаємося браття і сестри, що нам ще потрібно для нашого благочестивого життя, якщо ми маємо таких взірців для подражання, але ми все рівно знаходимо якісь слова для виправдання, що ми не можемо, нам ніколи у нас немає часу.Але Господь не спитає за наші клопоти,а запитає про добрі справи та чисте серце, яке повинне бути очищеним від усього гріховного і злого. «Серце чисто созижди во мне Боже у дух прав обнови во утробе моей»Пс.50, ми читаємо ці слова в п’ятдесятому псалмі, який написав Святий цар Давид. Серце чисте – це головне для життя християнина, томущо від надлишку серця говорять уста людини.Нехай наші уста,виголошують лише молитву Богу,беручи приклад життя подвижників благочестя,яких пам’ять сьогодні звершує Праославна Церква.Всі святі на землях Русі,України,моліть Бога за нас грішних.
Благочинний Пологівського церковного округу прот. Андрій Столярчук.